Маркшейдерська зйомка гранітних кар’єрів за допомогою квадрокоптерів (БПЛА)

Маркшейдерська поверхнева зйомка з квадрокоптера (БПЛА) – це один із найновіших і передових методів збору інформації перед початком гірничих виробок. Він економічний не лише з фінансової, а й з часової точки зору.

Цифрова фототехніка дозволяє збирати візуальні дані з максимально високою роздільною здатністю, а потужні програмні засоби в автоматичному режимі допомагають вирішити будь-яке завдання – від створення ортофотоплану, з побудовою докладної сітки в сантиметровій просторовій роздільній здатності, до побудови 3D-моделі місцевості. Вже завдяки цим даним програма автоматично розраховує обсяг видобутку та кількість втрат.

На підставі отриманих даних маркшейдери, геологи, фахівці гірничих робіт комбінату зможуть вести облік запасів та вивчати структуру їхнього залягання, планувати ведення гірничих робіт, визначаючи місця свердловин для буріння та підривання гірничої маси, формувати борти кар’єру.

3D-модель, план рельєфу та схеми зсувів та деформацій відіграють важливу роль у гірничодобувній промисловості. Вони допомагають уникнути обвалів, правильно скласти план робіт, ефективно експлуатувати техніку, розрахувати відвал, уберегти робітників від травм.

Після видобутку гірських порід проводиться повторна зйомка кар’єру. Це дозволить дізнатися:

  • кількість видобутих корисних копалин (наприклад, гранітного каменю);
  • скільки тон насипаної землі тепер на поверхні;
  • глибину ущелин, що утворилися після проведення робіт;
  • кількість корисних копалин, що залишилися у землі;
  • стійкість поверхні на місцевості.