Підоздру керівнику компанії оголошено в рамках провадження, яке закрили рік тому

В ТОВ “Смарт Граніт” прокоментували претензії правоохоронців щодо начебто “незаконного видобування корисних копалин загальнодержавного значення, вчиненого шляхом вибуху”,  в результаті яких “видобуто понад 180 тис тонн корисних копалин загальнодержавного значення, вартість яких оцінується у понад 1 млрд грн”. Нагадаємо, відповідну заяву було оприлюднено 27.04.2021 р. Зокрема йшлося про оголошення підозри “голові правління одного з акціонерних товариств міста Запоріжжя”.

28.04.2021 р. на сайті Смарт-Ходингу було оприлюднено заяву наступного змісту:

“ТОВ “Смарт Граніт”, яке є правонаступником акціонерного товариства “Запоріжнерудпром”, вважає за необхідне заявити, що мова йде про керівника товариства (з серпня 2018 р. компанію очолює Володимир Заболотний, компанія входить до промислово-інвестиційної групи Смарт-Холдинг бізнесмена і політика Вадима Новинського. – Ред.). Підприємство веде видобування гранітів, мігматитів і гнейсів, а також суглинків, як супутньої корисної копалини, з Лівобережної ділянки Передаточнинського родовища.

Підставою для видобування, зокрема, є отриманий в установленому законом порядку від Державної служби геології та надр України спеціальний дозвіл на користування надрами від 05.11.1997 № 1134 строком дії до 05.11.2017, який продовжено на 20 років до 05.11.2037. У період, що фігурує в підозрі, з вересня по грудень 2018 року, підприємство насправді не здійснювало видобуток корисних копалин, який, по суті, включає підняття (розпушування, вантаження, транспортування) породи з кар’єру, а проводило виключно буро-вибухові роботи, що, у відсутності факту вивезення і переробки гірничої маси є підготовчими роботами.

Все це відображено у відповідних документах – офіційній звітності, поданій до Держгеонадра відповідно до Інструкції щодо заповнення форми звітності № 5-ГР, затвердженої наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.03.2016г. № 97, а також в Декларації про рентну плату за використання надр за 2018 рік. Уже ці фактичні обставини виключають наявність в діях посадових осіб підприємства складу будь-якого кримінального правопорушення. Слід зазначити, що кримінальне провадження, в рамках якого пред’явлено підозру керівнику підприємства, було зареєстровано більше двох років тому, а саме 08.01.2019 на підставі повідомлення від Державної служби геології та надр України про те, що посадові особи ПрАТ “Запоріжнерудпром” зловживають своїм посадовим становищем при використанні надр.

Після надання ПрАТ “Запоріжнерудпром” документів і пояснень Держслужба геології і надр України взяла до відома доводи про відсутність незаконного видобутку і повідомила про це Запорізьку Прокуратуру №1. 05.02.2020 після проведення ряду слідчих дій кримінальне провадження закрито на підставі п. 2 ч.1 ст. 284 КПК – встановлено відсутність в діях посадових осіб АТ “Запоріжнерудпром” ознак складу кримінального правопорушення. Але 09.04.2020 Запорізькій місцевою прокуратурою №1 було скасовано постанову про закриття кримінального провадження і більш ніж через 12 місяців керівнику підприємства повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень. Зазначена підозра явно необгрунтована, про що може свідчити відмова Шевченківського районного суду м.Запоріжжя 27.04.2020 в задоволенні клопотання про обрання запобіжного заходу керівнику АТ “Запоріжнерудпром”.

Що стосується твердження прокуратури про вартості видобутих за 4 місяці 2018 року корисних копалин в 1 млрд грн (!!!), то відповідно до офіційної звітності загальна вартість видобутих корисних копалин ТОВ “Смарт Граніт” за останні 5 років складає всього лише 252 млн грн. З огляду на ці та інші явні “нестиковки слідства”, підприємство буде наполягати на проведенні незалежної експертизи з метою підтвердження правомірності своєї господарської діяльності, а також відстоювати законність в ході досудового розслідування і при розгляді справи в суді”.