Смарт Граніт оновив автопарк спецтехніки на гранітному кар’єрі

Смарт Граніт закупив у лізинг два самоскиди Caterpillar (CAT) 772, ставши єдиним гранітним кар’єром у регіоні з такою технікою. До цього у кар’єрі використовувалися лише старі БелАЗи.

Номінальна вантажопідйомність нових CAT становить 46,8 тон, що на 27% більше за свого попередника БелАЗа. Збільшення вантажопідйомності під час транспортування видобутої сировини з кар’єру до конвеєра дроблення, дозволить Смарт Граніту наростити добову норму переробки видобутого гранітного каменю та виробництва готового щебню.

Про потребу купівлі нових машин, крім покращення показників діяльності компанії, і чому вибір упав саме на САТ, розповідає фінансовий директор, в.о. генерального директора – Наталія Іванюк:

«БелАЗи у нас вже досить давно експлуатуються – і було сформовано природну необхідність заміни застарілого обладнання. Ми розглядали кілька альтернативних варіантів: перший – купити БелАЗ, другий – дивитися щось західне, виробництва світових брендів, аби поступово відмовлятися від радянського обладнання. І ми обирали між машинами Volvo та Caterpillar. Проаналізувавши пропозиції цих компаній, досвід експлуатації автомобілів безпосередньо в Україні, ми все-таки віддали перевагу автомобілям САТ. І одна машина вже відпрацювала рік (отримали її у серпні 2020 року), а друга – приїхала у липні 2021. Тобто зараз у нас дві машини на лінії, і ми плануємо цього року укласти договір на третю одиницю техніки.

Другим фактором вибору на користь САТ було те, що компанія-постачальник «Zeppelin Україна» має свою лізингову компанію – «Caterpillar Financial», і вони пропонують ринкові умови фінансового лізингу: у принципі, навіть трохи краще, ніж у середньому по ринку. Тому ми одночасно зробили вибір на користь обладнання САТ, і на користь роботи з цією фінансовою компанією. І поки що у нас тільки позитивний досвід.

І третя причина – “Zeppelin Україна” має свій сервісний підрозділ в Україні. Тобто приїжджають механіки, акредитовані фахівці саме цього підрозділу, та виробляють якісне технічне обслуговування гарантійної техніки.

На основі цих трьох позицій, ми віддали перевагу Caterpillar. А цінова пропозиція була приблизно однакова, що у БелАЗ, що у Volvo, що й у САТ».