Смарт Граніт взяв участь у щорічній конференції “Індустрія щебеню”

16 листопада у Києві, Smart Granit, разом з провідними компаніями-учасниками  галузі гранітної продукції України, взяли участь у щорічній конференції «Індустрія щебеню». На конференції обговорювалися актуальні проблеми та перспективи розвитку галузі в умовах воєнного протистояння України проти російської агресії.

На жаль, за попередніми оцінками учасників конференції, виробництво в галузі скоротилося майже на 80%. Такий спад пояснюється зміною вектора інвестування коштів та перерозподілом ресурсів, які насамперед спрямовані на посилення оборонної галузі держави.

Станом на сьогодні, урядом вже розроблено Національну програму з відновлення України, яка включає відбудову та модернізацію житла й інфраструктури регіонів, які найбільше постраждали від ведення активних бойових дій. Згідно з офіційною мапою руйнувань,  це – Київська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Луганська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Миколаївська та Житомирська області. За планом, інвестиційний вектор спрямовується у сферу будівництва, яка є одним із провідних драйверів попиту на гранітну продукцію. На реалізацію проєктів передбачено залучення до 250 млрд дол.

Наразі триває робота щодо формування механізму фінансування, для регламентації шляхів проведення державних замовлень, тендерів тощо.

Відновлення критичної інфраструктури: залізниці, автомобільних доріг, мостів та переправ для забезпечення функціонування логістичної системи України, – вже розпочато. На жаль, через постійну загрозу обстрілів, досі не вдається досягнути масштабів довоєнних робіт, що не дозволяє використовувати виробничі потужності підприємств з виробництва гранітного щебеню з максимальною ефективністю.

Smart Granit – одне із небагатьох підприємств галузі, яке продовжує працювати попри складні зовнішні обставини. Компанія продовжує виробляти сировину та реалізовувати продукцію. Протягом останніх дев’яти місяців, діяльність компанії було пристосовано до нових реалій, та відкрито два майданчики з оптово-роздрібної реалізації (у Харкові та Дніпрі). Ці кроки допомагають підтримувати господарську діяльність компанії та сприяють подальшому розвитку виробництва, що дозволить, за необхідності, швидко розпочати масове виробництво продукції для її подальшої збуту та використання в проєктах з відновлення інфраструктури України.  

З урахуванням логістичного плеча Smart Granit, перспективними регіонами для залучення виробничих потужностей компанії до реалізації проєктів є Херсонська, Запорізька та Дніпропетровська області. Зважаючи на руйнування внаслідок бойових дій та окупації цих територій, масштаб відновлювальних робіт, за попередньою оцінкою, складає: 3 941,0 км зруйнованих доріг Херсонської області, 3 972,3 км – Запорізької області. Стосовно відновлення та модернізації житла, то масштаб проєктів до виконання в зазначених областях є одним із найбільших в Україні.

Із залученням підприємств до процесу відбудови держави, відкриваються можливості для розвитку гранітної галузі, яка виступатиме одним з основних постачальників сировини для проведення будівельних робіт. На жаль, сьогодні неможливо повною мірою реалізувати виробничий потенціал та залучити до процесу відновлення достатню кількість ресурсів та робочої сили через продовження активних бойових дій. Планово, зі стабілізацією зовнішньої ситуації в країні, можна буде досягнути бажаних показників.

Smart Granit, у співпраці із провідними гравцями галузі та попри обставини, продовжує забезпечувати необхідною сировиною елементи критичної інфраструктури, та готове сприяти поступовій відбудові України.