Історія

«Передаточнинскьий гранітний кар’єр» заснований у 1929 році на березі річки Мокра Московка і до 5 травня 1952 року називався «Щебзавод №38 Тресту «Щебзаводи» Міністерства шляхів сполучення». Довгий час всі роботи в кар’єрі велися вручну. У 1941 році підприємство було евакуйоване да Уралу. Післе звільнення Запоріжжя від німецької окупації 14 жовтня 1943 року, колектив протягом місяця відновлював підприємство та першим у Запорізькій області почав випускати щебінь та бутовий камінь, необходідні для відновлення зруйнованих війною залізниць та для будівництва військових об’єктів. У 1952 році підприємство було переведене під управління Головнерудпрому Міністерства промстройматеріалів та отримало назву «Передаточнинське кар’єроуправління».

З 1957 року почався період інтенсивної механізації виробництва. Перед колективом стояла задача знайти альтернативу важкій фізичній праці. На добуваючих роботах з’явилися екскаватори. В короткий термін люди опанували нові машини та професії. Колишні бутоломи сіли за важелі екскаваторів, стали за пульти управління високопродуктивного дробильного обладнання.

Приймаючи активну участь у відновленні греблі Дніпровської ГЕС в послевоєнні роки, Передаточнинське кар’єроуправління не залишилось осторонь. Тоді було приняте рішення про будівництво ДніпроГЕС-2.

У 1995 році на базі підприємства створюється акціонерне товариство АТ “Запоріжнерудпром”.

На 2013 рік підприємство займає провідні позиції на регіональному ринку з об’ємом реалізації товарної продукції 1 млн тонн. Значна частина поставок здійснюється на зовнішні ринки.

З 2014 року починається освоєння нових ринків, та до 2018 р. продукція підприємства постачається для будівництва автомагістралей та мостів не тільки в Запорізькій, але і в Харківській, Донецькій, Дніпропетровській, Херсонській областях.

У 2019 році на підприємстві запускається програма маштабного технічного переозброєння. Інвестиції направляються на закупку кар’єрного транспорту, капітальні ремонти та оновлення виробничих ліній, а також посилення складської логістики та об’єктів інфраструктури.

У 2020 р. АТ «Запоріжнерудпром» реорганізується в ТОВ «Смарт Граніт».

Зв'яжіться
з нами